5 ХЛІБІВ та 2 РИБИ

про наскнигиматеріалипідтримати

на головну сторінку5 ХЛІБІВ та 2 РИБИ у FACEBOOK5 ХЛІБІВ та 2 РИБИ у TWITTER

Життя Церкви в культурному середовищі  

 

повернутися

з історії

Спів та музика в історії Церкви

 

В 4 столітті в основному спів був уділом священика, потім тільки гімни почали співати всім зібранням.

В 6-14 століттях церковна музика розвивалася як спосіб вивчення Писання в умовах малограмотності. Але увесь спів був на латині. В той час співали григоріанським куплетом. Всі інші стилі співу вважалися неканонічними.

В 11 столітті використовували орган в богослужінні, але не для акомпанементу співу, а як окремого голосу, і тому хор і орган чергувалися.

Нотна грамота з’явилася в 11 столітті. Італійський монах Гуідо Лареццо придумав систему, по якій хор хлопчиків міг співати раніше невідому музику. В цьому ж столітті на Русі була своя нотна грамота, що називалася «Знамени распев».

В 13 столітті святий Франциск Асізький, відомий як «Божий співак», вніс суттєві зміни в церковну музику. Його хвалебні гімни, що він запозичав із світської французької музики, використовувалися в Італії протягом 6 століть.

В історії протестантської церкви музика відігравала значну роль. В цей період музика процвітала. Світська і священна музика нічим не відрізнялася за стилем.

В основі пісень лежали французькі і німецькі народні пісні. «Чому всі найкращі мелодії повинні бути у диявола?» – вигукнув Мартин Лютер. Він був відомий завдячуючи багатьом гімнам, які запозичив з популярних пісень, лише змінював слова.

В богослужіння були добавлений оркестр. Г. Ф. Гендель був лютеранином. Протестант Й. С. Бах і католик В. А. Моцарт створювали геніальну музику.

В Англії у 17-18 столітті називали бунтарями тих, хто використовував музику при богослужінні (баптисти, пресвітеріани).

Найбільшим композитором християнської церкви був Чарльз Веслі, брат великого проповідника Джона Веслі. Він зібрав книгу – збірник з 6000 пісень, більшість з яких написав сам. В цих піснях оспівуються доктрини Біблії, а також особисте свідоцтво перемоги і багато з цих пісень співають і сьогодні. Мелодії цих пісень Чарльз Веслі запозичав з оперних і народних пісень.

Деякі групи людей все ще продовжували протистояти співу гімнів, говорячи, що молитва і прославлення повинні звучати тихіше і більше благоговійно.

В 20 столітті музика відродилася в церкві. Пробудження на початку століття принесло з собою музику, що називається «п’ятидесятницький звук».  В 1960-70 роках, з  покаянням «хіппі», християнський світ отримав безліч нових пісень хвали і прославлення.

Сьогодні в церковній музиці відчувається процес повернення до старозаповітнього єврейського поклоніння у скинії Давида.

 


Інші статті:

Леонід Якобчук: "Я вчуся ще й до сьогодні!"

Ялинка: гріховне чи просто декоративне дерево?

 

 

про наскнигиматеріалипідтримати

© 5 ХЛІБІВ та 2 РИБИ. Всі права захищено.

При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.5breads2fishes.com обов'язкове.

Електронна пошта: mail@5breads2fishes.com