5 ХЛІБІВ та 2 РИБИ

про наскнигиматеріалипідтримати

на головну сторінку5 ХЛІБІВ та 2 РИБИ у FACEBOOK5 ХЛІБІВ та 2 РИБИ у TWITTER

Їхнє життя надихає мільйони. Їхнім орієниром був Ісус Христос.  

 

повернутися

відомий п'ятидесятницький проповідник

Давид Вілкерсон: «Та стаття з журналу «Life» не дала мені спокою!»

 

Він – автор близько 30 книг. На жаль, тільки три з них перекладені на українську мову. Це книжки: «Хрест і ніж», котра розповідає про початок пробудження серед підлітків Нью-Йорка, «Видіння» – пророцтво про наближення Армагедону і «Приклади трубу до вуст твоїх!» – продовження книжки «Видіння». Крім того, перекладена велика кількість його проповідей.

Давид Вілкерсон – відомий п’ятидесятницький проповідник. Його проповіді проникнені особистими Божими відкриттями. Усі вони мають практичне значення для нашого життя і ведуть до шляху освячення, благочестя і здорового ходження у світлі.

Давид Вілкерсон народився в Хаманді, штат Індіана, 19 травня 1931 року. Прабатьки Давида мали англо-уельсько-датське походження і, наскільки це відомо, усі тією чи іншою мірою були священнослужителями. Його дід, Джей Вілкерсон, був добре відомий у Сполучених Штатах як «роз’їзний священик» або «непосидючий євангеліст». Рідко бувало, що він затримувався в одному місці більше, ніж на кілька служінь. Його син Кенне, батько Давида, навпаки, любив сидіти вдома. Він був пастором церкви в Пітсбурзі і важко сприймав будь-які нововведення. Але як дід, так і батько Давида Вілкерсона були мужами молитви. Любов до молитви вонивиховали і в Давида.

Коли саме Давид вийшов на відкрите служіння – невідомо, але в шість років він пережив помазання Святим Духом, а у 12-річному віці за його молитвою був зцілений його помираючий батько. І з того часу Давид повірив у силу молитви.

У 1953 році він одружився з Гвен Кароссо. Два сини і два зяті Вілкерсона – служителі. Разом із Гвен вони мають 11 онуків.

Відомим Давид Вілкерсон став у 1958 році, коли ще був пастором у церкві міста Філіпсбурга. Якось увечері йому потрапив до рук журнал «Life», на одній із сторінок якого була поміщена фотографія міської будівлі суду Нью-Йорка, де підлітків звинувачували в здійсненні навмисного вбивства. І попри те, що ця історія викликала в Давида відчуття огиди, Господь сказав йому: «Їдь до Нью-Йорка і допоможи цим хлопцям». Ця думка не давала Вілкерсону спокою, і він вирішив підкоритися Божому заклику. Детальніше цю історію Вілкерсон описав у своїй книжці «Хрест і ніж».

Того ж року він переїжджає до Нью-Йорка. Чотири місяці ходить вулицями і проповідує Євангеліє підліткам, наркоманам, повіям та організованим зграям малоліток. Це був час початку вуличних служінь. У липні того року він орендує Сант Ніколас Арену в Брукліні, де проводить масові зібрання для тамтешніх бандитських угруповань. Бог торкався сердець тих молодих людей, позбавлених любові. Банди почали розпадатися.

У 1960 році Давид Вілкерон поклав початок служінню «Благовіст для підлітків». Він збирає команду людей, здатних працювати в таких складних умовах. Проводить лекції в школах, на радіо і телебаченні, говорить про проблеми наркоманії, сексу, алкоголю, насильства, пропонуючи біблійні способи їх розв’язання. На Клінтон авеню, 416 відкривається реабілітаційний центр для підлітків-наркоманів. Починається пробудження. Програму звільнення наркоманів від наркозалежності, яка має біблійну основу, навіть національний урядовий інститут визнав ефективною. Через декілька років аналогічні центри відкриваються в Чикаго, Філадельфії, Бостоні, Лос-Анджелесі і Торонто.

Напркінці 60-х років Давид бере участь в організації нового проекту CURE, діяльність якого полягала в запобіганні залученню підлітків середнього класу до наркоманії, пияцтва, беззаконня і зла.

22 вересня 1971 року в штаті Техас започатковується ще одна організація, «World Challenge, Inc.», президентом якої до смерті був Давид Вілкерсон. Ця організація – об’єднавча ланка дрібних організацій, що працюють з підлітками.

У 1986 році Бог спонукає Вілкерсона повернутися до Нью-Йорка, щоб підняти служіння на Тайм сквер. Церква на Тайм сквер налічує близько 8000 осіб і є різким контрастом злості, бідності, наркоманії в тій місцевості.

На початку 90-х, після посилених молитов, Давид відчув покликання розширити своє служіння, проповідуючи пасторам усього світу. Багато разів він відвідує Європу. А до цього бере участь у служіннях з Катрін Кульман в останні роки її життя.

Не зважаючи на майже 80-річний вік, Давид і його дружина Гвен продовжували нести своє служіння, проповідувати, звертаючись до сотень тисяч людей, які регулярно отримували копії його проповідей.

На жаль, 27 квітня 2011 року проповідник загинув в автокатастрофі.

 


Інші статті про Давида Вілкерсона:

"Іван Хреститель 21 століття" >>>

 

 

про наскнигиматеріалипідтримати

© 5 ХЛІБІВ та 2 РИБИ. Всі права захищено.

При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.5breads2fishes.com обов'язкове.

Електронна пошта: mail@5breads2fishes.com