5 ХЛІБІВ та 2 РИБИ

 

про наскнигиматеріалипідтримати

на головну сторінкунаписати нам листа5 ХЛІБІВ та 2 РИБИ
у FACEBOOK5 ХЛІБІВ та 2 РИБИ у TWITTER

Щоденні роздуми  

 

 

серпень

 

10

 

повернутися

 

Уроки віри

 

"А Хома, один з Дванадцятьох, званий Близнюк, із ними не був, як приходив Ісус. Інші ж учні сказали йому: Ми бачили Господа! А він відказав їм: Коли на руках Його знаку відцвяшного я не побачу, і пальця свого не вкладу до відцвяшної рани, і своєї руки не вкладу до боку Його, не ввірую!"

Ів. 20:24-25

 

Євангеліст Іван у своїй оповіді вділяє увагу епізоду, який трапився з його побратимом – іншим апостолом Хомою. І напевно не спроста, тому що ціль його Євангелія видна з 20 розділу 31 вірша: "Це ж написано, щоб ви ввірували, що Ісус є Христос, Божий Син, і щоб, віруючи, життя мали в Ім'я Його!". Богослова хвилюють усі моменти, які стосуються Божественності Христа з Назарету і відношення до неї різних людей (в цьому випадку Хоми).

Іван був свідком тієї пам’ятної ночі, коли разом з іншими учнями зі страхом ховався в одній з невеликих кімнат людного Єрусалиму. Мляво тлів каганець, аж раптом хтось порушив мовчанку своїм ласкавим: "Мир вам!". Іван добре пам’ятає дивний трепет, з яким знову припав до грудей Господа, нескритий подив, коли оглядав Його рани на руках і ногах... А також пам’ятає невірство свого друга Хоми. Але не засуджує, бо знає, що це його уроки віри.

Ще недавно Близнюк був готовим без роздумів віддати за Христа власне життя. "Йому учні сказали: Учителю, та ж допіру юдеї хотіли камінням побити Тебе, а Ти знов туди підеш? Сказав же Хома, називаний Близнюк, до співучнів: Ходімо й ми, щоб із Ним повмирати" Ів. 11:8,16.

Іноді людина не стабільна в своїх емоціях, почуттях, бажаннях, а відповідно й у рішеннях. Віра хитка та мінлива. А ціль Господа – укріпити її. Однак, Він не кожен день готує екзамени (так як і в звичайній школі), але спочатку вчить, терпить, вболіває. А коли бачить, що учень добре засвоїв "матеріал", дає контрольну віри.

Хомі такий екзамен довелося скласти значно пізніше: перед лицем смерті (за переданням апостол був вбитий стрілою з лука під час молитви) він розмовляв з Богом, ще більше укріпляючи віру.

Якщо ти вчишся, не бійся, Бог не битиме тебе по руках лінійкою (як погані вчителі). Але намагайся якнайшвидше засвоїти "матеріал", щоб принести багато користі для Божого Царства.

 

 

 

 

про наскнигиматеріалипідтримати

© 5 ХЛІБІВ та 2 РИБИ. Всі права захищено.

При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.5breads2fishes.com обов'язкове.

Електронна пошта: mail@5breads2fishes.com