5 ХЛІБІВ та 2 РИБИ

 

про наскнигиматеріалипідтримати

на головну сторінкунаписати нам листа5 ХЛІБІВ та 2 РИБИ
у FACEBOOK5 ХЛІБІВ та 2 РИБИ у TWITTER

Щоденні роздуми  

 

 

серпень

 

30

 

повернутися

 

Він воскресив мене!

 

"Ісус же за шість день до Пасхи прибув до Віфанії, де жив Лазар, що його воскресив Ісус із мертвих. І для Нього вечерю там справили, а Марта прислуговувала. Був же й Лазар одним із тих, що до столу з Ним сіли"

Євангеліє від Івана 12:1-2

 

Лазар пильно дивився на Ісуса з Назарету, який сидів навпроти за столом. Це Він повернув його до життя, воскресивши з мертвих. Ще зовсім свіжі спогади наповнили душу…

Марта подала свіжу страву, яка парувала над столом, а її брат враз пригадав зловіщий запах в гробі, в якому зовсім недавно прокинувся. Лазар відвів голову в бік, пригадавши чорні стіни гробниці. Запах мертвого тіла зовсім не гармоніював із запашною їжею на столі. Думки самі лізли в голову...

Руки тісно підв’язані до тіла. Вологі холодні пелени заважали рухатися, однак він вже робив перші спроби. Раптом чоловік яскраво відчув гнилоту та потворність місця, де знаходився останні чотири дні. Як я міг тут лежати весь цей час? В смороді та холоді?! Де я?

Враз мертву свідомість та чорну глибину прорізав промінь Божого голосу: "Лазарю, вийди геть!". Голос Сина Божого спустився в мряку одвічного шеолу, збудив душу і покликав її на свободу. Крижані окови миттю спали, невидима сила поштовхом підняла Лазаря з Царства тіней до світла яскравого дня.  Він побачив неймовірне світло, а вже за мить розплющив очі у вологій печері.

"Що трапилося? Де я?".

Перші декілька секунд знову до смерті налякалимолодого чоловіка. Але через хустку, яка прикривала лице, він побачив мляве світло та тіні декількох постатей на стіні. По тілу пробігли сотні мурашок. Важко було в це повірити, але він лежав в могилі. Двоє дужих мужчин, трясучись від хвилювання,  схопили його під боки і, важко дихаючи, намагалися підняти замотане тіло. Лазар хотів було їх заспокоїти, але язик чомусь ще не слухався, а тільки з грудей вирвався придушений хрип, який, здалося, ще додав мужчинам моторності.

"Який сморід! Йосипе, давай швидше тягни його на двір!".

Але здивований Йосип вглядався в обмотате пеленами тіло, яке ще мить тому було мертвим, і не вірив своїм очам!

"Клеопо, він дійсно воскрес! Він живий! Слава Богу!" - вигукнув зворушений чоловік, зірвавши хустину з лиця "померлого".

Лазар примружився, з кожним кроком світло ставало все яскравішим. Знадвору доносився гамір юрби.

"Праведнику, чи це можливо воскреснути, бувши мертвим чотири дні?" - хтось єхидно вигукнув з натовпу. Поруч декілька жінок бризнули сміхом.

"Він вже смердить в гробі! Не сміши людей!" - донеслося з іншої сторони. Повітря було просякле невір’ям та безнадією. Навіть учні налякано дивилися на відвалений від гробу камінь. Хома теребив полу верхнього одягу. В Петра пересохло в горлі, а Юда очікував на фінал цієї оказії.

Враз в отворі гробу з’явилося троє людей. Юрба враз принишкла. Хтось почав голосно схлипувати. З натовпу до печери кинулися дві дівчини і повисли на грудях обв’язаного білими пеленами чоловіка. Юрба заревла, а погляди учеників зупинилися на Тому, хто має владу воскрешати мертвих. Всі зрозуміли  - Він переможець!

Лазар ще досі не пам’ятав, що з ним трапилося. Сестри міцно обвили його шию, що здавалося зараз задушать, та крізь сльози сміялися, цілуючи рідного брата.

...Лазар струснув головою, враз повернувшись від недавніх спогадів. Навпроти сидів Христос, в честь Якого й приготували цей святковий обід. Лазар дивився на Господа і в його очах можна було прочитати готовність віддати не тільки найкращу їжу, а й усе життя цьому Чоловікові. Так хотілося підбігти до Нього і, не зважаючи на норми пристойної поведінки, міцно обняти і просто, по-дитячому, поплакати на Його грудях, дякуючи за все. Однак, Ісус знав думки свого друга.

Чи твоє життя є святковим столом для Ісуса Христа? Можливо ти вже звикся з думкою, що у твоєму воскресінні немає нічого дивного? Вдячна людина завжди цінує та усвідомлює важливість того, що для неї зробив Спаситель. Чи вдячний ти?

 

 

 

про наскнигиматеріалипідтримати

© 5 ХЛІБІВ та 2 РИБИ. Всі права захищено.

При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.5breads2fishes.com обов'язкове.

Електронна пошта: mail@5breads2fishes.com