5 ХЛІБІВ та 2 РИБИ

Навчальний посібник

про наскнигиматеріалипідтримати

на головну сторінкунаписати нам листа5 ХЛІБІВ та 2 РИБИ
у FACEBOOK5 ХЛІБІВ та 2 РИБИ у TWITTER

 

 

повернутися

Колектив авторів:

ВОЗНЮК Віктор Володимирович

ГАЛЮК Богдан Петрович

ГУБЕНЯ Сергій Іванович

ГУЦАЛО Василь Григорович

КОТЯШ Віктор Федорович

ПОПУДНИК Василь Васильович

 

Чому ми написали цей посібник?

Тому що в наших церквах не вистачає систематичного, біблійно збалансованого навчання про фінанси. Матеріальна складова є дуже важливою для розвитку кожної місцевої церкви чи християнської організації. Роками ми очікували, що фінанси мають надходити від іноземних «спонсорів», підприємців та інших людей, яких «Бог благословляє». Звісно, частково це відбувалося, і ми були вдячні тим, хто щедро ділився своїми прибутками, інвестував у Боже Царство і продовжує це робити в міру своїх сил. Але це не біблійний шлях фінансування церкви, а лише ситуативне явище.

Біблія навчає, що першим і найбільш надійним джерелом утримання церкви є сама Церква! Додаткові пожертви збоку — це лише тимчасова допомога, яка не вирішує всіх матеріальних потреб громади, що розвивається.

Ще одне питання, яке роками не вирішувалося, — це питання матеріального забезпечення служителів та інших церковних працівників. Через відсутність цієї підтримки ми зіткнулися з проблемою «кадрового голоду», тобто кризою нестачі та пошуку бажаючих служити. Не менш важливими є питання управління фінансами, церковного бюджету та фандрейзингу, про які ми говоримо вкрай рідко, але вони відіграють важливу роль у матеріальному служінні церкви.

Щоб церква отримувала необхідні ресурси та дбала про тих, хто служить, її потрібно навчити культури щедрості. З такими пропозиціями ми формуємо цей матеріал заради покращення фінансової ситуації та якісного розвитку різних служінь у наших церквах.

Тема фінансів завжди була дуже делікатним питанням. Тому, з одного боку, вона часто замовчувалася в церквах. А з іншого —  було  багато зловживань через небіблійні трактування та маніпуляції.

Теми, що тут піднімаються, допоможуть зрозуміти Божу волю щодо використання наших матеріальних ресурсів і покажуть, як фінанси можуть стати інструментом для спасіння та духовного зростання людей.

У цій книзі ми хочемо максимально чесно й відверто поговорити про фінанси, запропонувати збалансоване біблійне вчення про матеріальне служіння в церкві та відповісти на ряд таких важливих питань:

• якими є біблійні принципи ставлення до фінансів;

• як потрібно здобувати, витрачати, заощаджувати та інвестувати фінанси;

• як навчитися самому й навчити інших віддавати Богу те, що Йому належить;

• як розвивати культуру щедрості та гостинності;

• як фінансово забезпечувати Божих служителів;

• як знайти кошти на важливі проєкти;

• як формувати та наповнювати бюджет церкви?

Матеріали підручника цінні тим, що адаптовані до нашого українського контексту та церковної культури та містять багато практичних рекомендацій як для членів церкви, так і для служителів щодо ставлення до фінансів як до інструменту забезпечення особистих та церковних потреб.

У цьому посібнику розглядаються п’ять основних тем, кожна з яких має свою мету і взаємопов’язана з іншою, а саме:

1. «Християнин і фінанси»;

2. «Десятина»;

3. «Інші види матеріального служіння»;

4. «Забезпечення служителів»;

5. «Бюджет церкви».

Перша тема — «Християнин і фінанси» — навчає біблійних основ щодо фінансів та матеріальних речей і мистецтва мудрого управління ресурсами, тобто фінансової грамотності.

Другі дві теми — «Десятина» та «Інші види матеріального служіння» — розкривають суть різноманітних виді давання: приношення, милостині, гостинності та обіцянки віри, а також показують, як через них «збагачуватись на всяку щедрість» (2 Кор. 9:8), тобто ділитися з іншими.

Четверта тема — «Фінансове забезпечення служителів» — навчає біблійної моделі фінансування тих, хто звершує служіння в Божій церкві. Ця тема виховує культуру пошани до духовних працівників та спонукає піклуватися про тих, хто служить Божій церкві.

Остання тема — «Бюджет церкви» — говорить про пошук, організацію й управління фінансовими потоками та звітність про них у церкві чи християнській організації. Тут ми розглядаємо практичні поради щодо організації фінансового служіння, яке має бути впорядкованим та мати чітку структуру, де кожен знає свою роль і міру відповідальності.

У кінці книги є цінні додатки, що підкажуть, як вирішувати певні практичні моменти, пов’язані з організацією фінансового служіння.

З повагою

колектив авторів посібника

 

 

 

 

про наскнигиматеріалипідтримати

© 5 ХЛІБІВ та 2 РИБИ. Всі права захищено.

При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.5breads2fishes.com обов'язкове.

Електронна пошта: mail@5breads2fishes.com