5 ХЛІБІВ та 2 РИБИ

 
про наскнигиматеріалипідтримати

на головну сторінкунаписати нам листа5 ХЛІБІВ та 2 РИБИ
у FACEBOOK5 ХЛІБІВ та 2 РИБИ у TWITTER

проповідістаттіінтерв'юпоезіяпрозакартини

 

повернутися

Відновлений, щоб знову перемагати!

 

 

Деколи із християнином трапляється щось таке, про що найменше хочеться згадувати. Цей факт хотілося б забути і навіть стерти біблійну розповідь про його виникнення. Стан фізичної втоми чи тривалої спраги і голоду видається приємним порівняно із станом, коли християнин чинить гріх. Цей стан подібний тому, коли у новенькому, щойно купленому костюмі, впасти у багнюку на дорозі.

 

Кожна людина – це істота, яка живе у двох світах: фізичному - видимому та духовному – невидимому для наших очей. Всі події, що відбуваються із людьми у фізичному вимірі є наслідком подій, що мають місце у духовному невидимому світі, в якому невпинно йде боротьба Бога із сатаною за людську душу.

Слово Боже привідкриває нам завісу на розуміння духовних речей. Християнин (тобто людина, яка спілкується з Богом через читання Біблії та молитву) у порівнянні з іншими людьми є чутливішим до реального відчуття цих світів.

Можливо хтось із нас відчуває себе сильним: «Та подивлюсь ввечері телебачення, я вже не спокушуюсь, в мене духовний імунітет». Три рази будеш сильний, а на четвертий – твій гріх знайде тебе. Так було з Самсоном

 

Отже, коли християнин вчинить гріх у двох світахвідбуваються зміни. У фізичному світі ми можемо спостерігати їх: віруючий втрачає бажання молитися, читати Біблію, можлива втрата цілі життя. Що ж в цей час відбувається у духовному світі із християнином? Під впливом яких процесів він перебуває? Хто приймає в них участь? На ці питання ми знайдемо відповіді у Біблії.

Для деяких християн такий стан являється фатальним. Звучить банально, іншими словами: «Ішов по рівній дорозі, спіткнувся об камінь, впав і …помер». Так, на жаль часто трапляється із християнином на першому періоді після увірування, коли його віра ще дуже слабка, або ж від простого незнання, як правильно поводитися у такій ситуації.

В усіх процесах, котрі відбуваються з людиною, приймають участь 3 сторони: Бог, сатана і людина.

На прикладі старозаповітної історії ми побачимо як діє сатана у випадку, коли християнин згрішить, і які цілі переслідує «ворог душ людських» у цей час.

Із Біблії ми довідуємось про те, що сатана позбавлений почуття любові: він ненавидить Бога і усіх людей, бажаючи знищити їх, викокористовуючи для цього найбрудніші та найжахливіші методи.

Коли ми ходимо у святості Божій (ведемо святий спосіб життя) ми знаходимося на території Господній і диявол не має ніякого доступу до нас. Тоді ми маємо відвагу сказати разом із Ісусом: «Ось іде князь віку цього, але в мені він нічого не має». Коли ж ми чинимо гріх, тоді ступаємо на територію диявола, на якій він має доступ до нас. Саме наш свідомий вибір стати на його територію дає йому повноваження та владу здійснювати над нами свої задуми.

Об’єктом нашої уваги сьогодні буде історія життя судді Самсона, який, на мою думку, являється прообразом новозаповітнього християнина, про якого ми говоримо.

Читаємо Суддів 13 -16 розділи.

Народження та життя Самсона нагадує мені духовне народженнята життя багатьох із нас:

1) дивне народження - наше дивне покаяння,

2) Суддів 13:24-25 - як нас використовував Бог (скільком людям ми були потіхою, скількох підбадьорили, дали корисну пораду, вдала проповідь, пісня, вірш).

У життя Самсона прийшло перше серйозне «випробування віри». Напевно, для більшості з нас Самсон являється уособленням сили та непереможності. Ми навіть почали використовувати слово «Самсон» для того, щоб характеризувати сильну людину. Часто ми уявляємо себе духовними Самсонами (непереможними воїнами). Для таких Слово Боже каже: «Пильнуй, як стоїш, шоб не впасти». І дуже часто сатана використовує нашу самовпевненість, щоб згубити нас. Самсон почав легковажити з гріхом. «Ввійшов Самсон до блудниці…». Можливо хтось із нас відчуває себе сильним: «Та подивлюсь ввечері телебачення, я вже не спокушуюсь, в мене духовний імунітет». Три рази будеш сильний, а на четвертий – твій гріх знайде тебе. Так було з Самсоном (Суддів 16:1-22).

 

Після відновлення Самсон побив більше ворогів, ніж до падіння. І це правда, яку проголошує Син Божий – Ісус Христос, але яку хоче приховати сатана.

На четвертий раз його волосся було обрізане. Сила Самсонабула захована не у волоссі, а у послуху Господу – не обрізати його. Гріх (непослух Богу) відкрив доступ филистимлянам (які є уособленням диявола) до Самсона. І в цьому випадку сатана продемонстрував свою тактику. Це насприятливіший час, коли диявол пускає в хід «важку артилерію».

Так він завжди чинить, коли християнин чинить гріх:

1) виколює очі (Суд.16:21) - позбавляє духовного бачення: ціль криється у густому тумані зневіри та сумніву;

2) зв’язує мідяними ланцюгами (Суд.16:21) - обкутує уязвимими думками про неможливість Божого прощення;

3) робить посміховиськом (Суд.16:25) - всі завуальовані принади гріха оголюються, відкриваючи при цьому свою істинну потворність. Сатана сміється із людини, котру йому вдалося обманути; в минулому непереможний суддя Ізраїля – тепер блазнює перед филистимлянами.

4) піддає сумніву Слово Боже (робить це ще із Едемського саду) відносно Божого прощення та відновлення;

5) осуджує християнина (Об.12:10) - посилає відчуття гіркого відчуження від Бога.

Що ж у цій ситуації робить Господь? Як Він відноситься до людини, яка грішить. Одна із найважливіших відмінностей, котра відрізняє Бога від диявола така: Господь за будь-яких обставин не припиняє любити людину і навіть гріх не може розділити нас від любові Божої (Бог полюбив нас, коли ми були ще грішниками!). Людина самостійно, прийнявши рішення чинити гріх, може створити розділення із Богом. Господь продовжує любити людину, але не може терпіти гріха, що живе в людському серці. Саме тому приходить розділення. Своє відношення до грішника Бог висловив у Біблії: «Коли ми свої гріхи визнаємо, то Він вірний та праведний, щоб гріхи нам простити, та очистити нас від неправди всілякої» (1 Ів.1:9). Бог завжди готовий простити нам гріхи. Він не жорстокий тиран, який тільки й чекає, коли ми згрішимо, щоб відразу нас покарати. Такий образ Бога вигідний тільки дияволу.

Як же в такій ситуації поводитися людині, котра вчинить гріх?

Найперше, не піддаватися на підступи сатани і пам’ятати, що Бог зацікавлений в тому, щоб ми якнайшвидше піднялися, в цій ситуації набралися духовного досвіду і не падали на тому самому місці більше ніколи. Це не кінець життя (як би цього не хотів сатана), а справжні уроки віри.

Весь час, коли Самсон молов у домі ув’язнених, його не покидала думка про те, що прийде час, його волосся відросте і він більше ніколи не дозволить обстригти його. Таке відношення повинно бути у кожного, хто вчинив гріх.

Сатана багатьох християн «потопив» саме на цій переправі. Багато християн припинили своє служіння саме через те, що не змогли відновитися після падіння. А це є кінцевою ціллю диявола.

Та сьогодні Слово Боже запевняє усіх нас в тому, що Бог відновлює людину.

Суддів 16:30. Після відновлення Самсон побив більше ворогів, ніж до падіння. І це правда, яку проголошує Син Божий – Ісус Христос, але яку хоче приховати сатана. Йому це не вдасться, тому що ми маємо Біблію, яка вчить нас: «…бо праведний сім раз впаде та зведеться» Прип. 24:16.

Якщо ти впав, хапайся за простягнуту руку Божу і продовжуй прямувати із Ним. Бог досі сильно любить тебе!

Богдан Галюк

 

Класс!

 

про наскнигиматеріалипідтримати

© 5 ХЛІБІВ та 2 РИБИ. Всі права захищено.

При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.5breads2fishes.com обов'язкове.

Електронна пошта: mail@5breads2fishes.com